Wiadomości Indonezja / Sumatra – Padang : Międzynarodowe regaty Smoczych Łodzi 2011.

 

Sumatrzański Padang jest w tym roku organizatorem międzynarodowych regat Dragon Boat. Do Indonezji przyjadą najlepsi smoczy wioślarze z całej Azji Południowo Wschodniej.Kto kiedykolwiek w Azji południowo wschodniej był, lub o Azji tej wie to i owo, wie również z całą pewnością z jaką powagą traktują mieszkańcy tej części globu wyścigi Smoczych Łodzi zwanych „Dragon Boat”.

A „Dragon Boat” to nic innego jak literalnie wskazuje sama nazwa własna, czyli smocza sportowa łódź wyścigowa, zdobiona gadzim łbem na dziobie a ogonem na swojej rufie.

Olbrzymie znaczenie do wyścigów smoczych osad przywiązuje się oczywiście również w największym państwie regionu Republice Indonezji.

Za kilka dni 21 lipca rozpoczną się w sumatrzańskim mieście Padang kolejne, doroczne, międzynarodowe regaty „pływających smoków” z całej Azji południowo wschodniej.

Jak co roku o najwyższe trofea oraz najważniejszy i bezcenny honor walczyć będą osady z Malezji, Kambodży, Wietnamu, Laosu, Singapuru czy Tajlandii.

W roli obrońców tytułów w poszczególnych konkurencjach wystąpią zwycięzcy zeszłorocznej edycji zawodów, drużyny Filipin i Tajwanu.

Ciekawostką tegorocznego pucharu jest nowa klasa wyścigów a mianowicie 22-sosbowe osady żeńskie.

Zwycięskie osady w każdej kategorii oprócz dumy i sławy otrzymają po 17500 $ do podziału.

Ciekawe ile jeszcze edycji indonezyjskiej imprezy zostanie zorganizowanych zanim władze MKOL włączą smocze łodzie do kalendarza olimpijskiego?

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*