Wiadomości Indonezja / Sumatra – Padang : Międzynarodowe regaty Smoczych Łodzi 2011.

 

Sumatrzański Padang jest w tym roku organizatorem międzynarodowych regat Dragon Boat. Do Indonezji przyjadą najlepsi smoczy wioślarze z całej Azji Południowo Wschodniej.Kto kiedykolwiek w Azji południowo wschodniej był, lub o Azji tej wie to i owo, wie również z całą pewnością z jaką powagą traktują mieszkańcy tej części globu wyścigi Smoczych Łodzi zwanych „Dragon Boat”.

A „Dragon Boat” to nic innego jak literalnie wskazuje sama nazwa własna, czyli smocza sportowa łódź wyścigowa, zdobiona gadzim łbem na dziobie a ogonem na swojej rufie.

Olbrzymie znaczenie do wyścigów smoczych osad przywiązuje się oczywiście również w największym państwie regionu Republice Indonezji.

Za kilka dni 21 lipca rozpoczną się w sumatrzańskim mieście Padang kolejne, doroczne, międzynarodowe regaty „pływających smoków” z całej Azji południowo wschodniej.

Jak co roku o najwyższe trofea oraz najważniejszy i bezcenny honor walczyć będą osady z Malezji, Kambodży, Wietnamu, Laosu, Singapuru czy Tajlandii.

W roli obrońców tytułów w poszczególnych konkurencjach wystąpią zwycięzcy zeszłorocznej edycji zawodów, drużyny Filipin i Tajwanu.

Ciekawostką tegorocznego pucharu jest nowa klasa wyścigów a mianowicie 22-sosbowe osady żeńskie.

Zwycięskie osady w każdej kategorii oprócz dumy i sławy otrzymają po 17500 $ do podziału.

Ciekawe ile jeszcze edycji indonezyjskiej imprezy zostanie zorganizowanych zanim władze MKOL włączą smocze łodzie do kalendarza olimpijskiego?

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*