Wiadomości Indonezja / Alaska – Bandung : Studenci z Bandung zapisali sie w Annałach.

 

Jawajscy alpiniści z Bandung zdobyli we czwartek ostatni szczyt brakujący do kompletu kolekcji, Korony Ziemi. Pomimo 50 stopniowego mrozu zatknęli czerwono biała flagę na szczycie góry McKinley na Alasce.Kilka miesięcy temu pisaliśmy o alpinistach z Katolickiego Uniwersytetu Parahyangan w Bandung na Jawie, którym udało się wspólnie zdobyć położony w Himalajach najwyższy szczyt ziemi Mt.Everest.

Dzisiaj znowu nadarza się okazja by podjąć ten sam wątek, ponieważ w ubiegły czwartek jawajscy himalaiści zdobyli najwyższy szczyt Ameryki Północnej McKinley.

7-mego dnia 7-mego miesiąca bieżącego roku, zatknięciem czerwono białej flagi na najwyższym szczycie Alaski zamknięty został rozdział zdobywania 7-miu najwyższych szczytów na 7-miu kontynentach.

Na zebranie całej kolekcji składającej się na tę Koronę Ziemi młodzi alpiniści poświęcili ponad 2 lata ciężkiej pracy, trudów i wyrzeczeń.

Pierwszym trofeum studentów z Bandung padł w lutym 2009 roku indonezyjski gigant z Nowej Gwinei czyli Puncak Jaya zwany inaczej Piramidą Karstensza, będący jednocześnie najwyższym szczytem Oceanii i Melanezji.

Potem było położone w Tanzanii afrykańskie Kilimandżaro, rosyjski Elbrus, masyw Vinson w Antarktyce, południowo amerykański Aconcagua w Argentynie oraz zdobyty w maju Everest.

Zdobycie w. w. szczytów przysporzy młodym Indonezyjczykom niemałego zaszczytu wpisania do annałów jako pierwsi obywatele kraju którym się taka sztuka udała.

Nie byli jednak pierwszymi którzy próbę taka podjęli. W latach 1992/1993 podobnemu wyzwaniu rękawice rzucili studenci z Uniwersytetu Indonesia. Skapitulowali jednak podczas wspinaczki na masyw Vinson.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*