Wiadomości Indonezja / Sulawesi – Makassar : Ramadanowa cisza nocna w Makassar.

Fundamentaliści z Frontu Obrońców Islamu (FPI) na Celebesie wezwali właścicieli klubów nocnych i dyskotek w Makassar do zamknięcia wszystkich biznesów na okres ramadanowego postu.Islamski wielki post Ramadan zbliża sie wielkimi krokami. Jak wiadomo albo i nie wiadomo jest to dla pobożnych wyznawców proroka Mahometa miesiąc bardzo szczególny. Ramadan to czas „ogólnej wstrzemięźliwości”, wyrzeczeń, postnych postanowień i duchowego wyciszenia.

Niesie on poza przygotowaniami rytualnymi, religijnymi oraz marketingowymi również wzrost aktywności fundamentalistów i islamistów z pod różnych szyldów.

Próbują oni wykorzystać to coroczne przysłowiowe 5 minut dla spektakularnego zaakcentowanie swojej obecności, co niestety częstokrotnie pociąga przykre konsekwencje w postaci chuligańskich i quasi bandyckich wystąpień.

Jako pierwsi w tym roku „głos zabrali” członkowie cieszącego się złą sławą Frontu Ocalenia Islamu z miejscowości Makassar na wyspie Sulawesi. Lokalny oddział FPI wystosował odezwę lub może ściślej, otwarte ostrzeżenie do wszystkich właścicieli lokali i klubów nocnych w mieście by „z szacunku dla świętego miesiąca” zamknęli swoje biznesy na okres postu.

Umoralniające obwieszczenia zawierające między wierszami pogróżki dla potencjalnych oponentów zostały rozklejone na murach rozrywkowych ulic w centrum miasta oraz dostarczone bezpośrednio do rąk menadżerów niektórych lokali rozrywkowych.

To mocno wyprzedzające okres postu ostrzeżenie, ma zdaniem działaczy FPI pozwolić biznesmenom na sprawne logistycznie przygotowanie zamrożenia działalności gospodarczej.

Pocieszający jest jednak fakt, iż podobna akcja ramadanowa Frontu Obrońców Islamu przeprowadzona w ubiegłym roku w Dżakarcie zakończyła się „bezkrwawo”.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*