Wiadomości Indonezja / Małe Wyspy Sundajskie : Pilnie poszukiwane ponad 700 nazw dla wysp.

 

Prawie 70% wysp wschodniej części Archipelagu Nusa Tenggara nie posiada nazw geograficznych. Gubernator prowincji (NTT) zamierza zmienić ten stan rzeczy.Małe Wyspy Sundajskiejak mylnie wskazuje nazwa, wcale nie są aż takie małe, a już na pewno ich archipelag zaliczyć można do bardzo licznych.

Tylko wschodnia jego część tworząca indonezyjską prowincję Nusa Tenggara Timur (NTT) składa się z 1192 wysp i wysepek, położonych wokół Flores i Timoru.

Bardziej szokująca niż fakt samej czterocyfrowej liczby wysp, wydaje się jednak być informacja, iż aż 719 z pośród nich wciąż nie posiada własnych nazw geograficznych !!

Na spotkaniu „wójtów” 290 powiatów wchodzących w obszar Prowincji (NTT), gubernator przekonywał do nadawania nazw oraz wprowadzaniu aktualizowanych rekordów do „bazy danych” regionu.

Proces taki ułatwi w przyszłości wiele czynności urzędowych, które na chwilę obecną stanowią niemały problem i łamigłówkę dla rządowych pracowników prowincji.

Indonezja jako największy archipelag świata posiada ponad 17 000 wysp i wysepek. Stan ten został nieco uszczuplony w 2002 roku, kiedy po międzynarodowym sporze morskim o przybrzeżne wody terytorialne, położone na wschód od Borneo wysepki Sipadan i Ligitan arbitraż międzynarodowy przyznał Malezji.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*