Wiadomości Indonezja / Małe Wyspy Sundajskie – Lombok : Tak się rodzi historia !

 

BIL – nowy międzynarodowy port lotniczy na Lombok stał się faktem. Dzisiaj oficjalne otwarcie dawno wyczekiwanego lotniska.BIL czyli Bandara International Lombok czyli Międzynarodowy Port Lotniczy Lombok rozpoczyna w dniu dzisiejszym przyjmowanie samolotów pasażerskich. Otwarcie planowane na rok 2010 odkładano z przyczyn technicznych kilkakrotnie. Ostatecznie ustalono, iż wstęgę inauguracyjnąbędzie można przeciąć u progu nowego 2012 roku.

Jak się jednak okazało i ta data nie była ostateczną. Raz jeszcze przełożono pierwszy lot na nowe lotnisko na Lombok. Tym razem datę otwarcia przyspieszono stąd dzisiejsze święto na wyspie Sasaków i żółwi morskich. Od dzisiaj wszyscy spędzający wakacje w Indonezji planujący odwiedzić koralową wysp.

Pas startowy lotniska ma 2750 metrów długości oraz 40 szerokości co pozwoli na lądowanie tak wielkich jednostek jak Airbus 330 czy Boeing 767.Sam terminal zaś gotowy jest obsłużyć 3 miliony pasażerów rocznie.

Pierwszym samolotem lądującym oficjalnie na nowej płycie lotniska został jak się można domyśleć pasażerski boeing linii Garuda Indonesia przylatujący ze stolicy kraju Dżakarty.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*