Wiadomości Indonezja / Lombok – Kute Lombok : Nowe ekologiczne lotnisko międzynarodowe.

 

 

Prezydent Indonezji S.B. Yudhoyono dokonał oficjalnego otwarcia międzynarodowego portu lotniczego na Lombok.Chociaż pierwsze samoloty pasażerskie operują z lotniska BIL ( Międzynarodowy Port Lotniczy Lombok) już od początku października oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w miniony weekend.

Uroczystego przecięcia wstęgi na pierwszym międzynarodowym lotnisku pasażerskim na Archipelagu Małych Wysp Sundajskich dokonał prezydent Republiki.

SBY wyraził przy tej okazji nadzieję iż nowy obiekt szybko i co najważniejsze trwale przyczyni się do wzmocnienia lokalnej gospodarki.

BIL (Bandara International Lombok) zastąpił funkcjonujące do tej pory lotnisko krajowe Selaparang w okolicy miejscowości Mataram.

Prezydent Indonezji życząc nowo uruchomionemu portowi lotniczemu szybkiego rozwoju, życzył mu również pozostania tak jak wyspa Lombok-miejscem ekologicznym i zielonym.

Aby tak się stało podarował zarządowi lotniska 10.000 sadzonek drzewa trembesi (Albizia Saman), które zostaną posadzone wokół kompleksu lotniska.

Drzewo Trembesi nie doczekało się jeszcze polskiej nazwy, ale skoro w języku angielskim zwą je Rain Tree a w niemieckim Regenbaum my ochrzciliśmy je na Drzewo Deszczowe.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*