Wiadomości Indonezja / Bali – Kuta – Denpasar : Rekonstrukcja przygotowań terrorystów do zamachu w 2002 roku.

 

Policja na Bali przeprowadziła w ostatnich dniach rekonstrukcję przygotowań do zamachu jakiego dokonali terroryści islamscy na dyskotekę w Kuta dziewięć lat temu.W ubiegłym tygodniu w miejscowości Denpasar oraz popularnym kurorcie turystycznym Kuta na Bali odbyła się policyjna rekonstrukcja wydarzeń będących bezpośrednia przyczyną najkrwawszego zamachu terrorystycznego w Azji Południowo Wschodniej.

Powodem ponownego zamieszania wokół krwawej masakry z 2002 roku jest postępowanie przygotowawcze przed procesem sądowym bojownika islamskiego Umara Patek.

Patek jest oskarżony o przygotowanie materiałów wybuchowych za pomocą których dokonano tego tragicznego zamachu na popularną dyskotekę w którym zginęły 202 osoby.

Większość ofiar zamachu terrorystycznego w kurorcie Kuta stanowili zagraniczni turyści spędzający swoje wakacje na Bali.

Patek został aresztowany w styczniu tego roku w Pakistanie a następnie w wyniku ekstradycji przekazany w ręce indonezyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

Oskarżony islamista przyznał się już do współudziału w zamachu w Kuta, jednak uważa iż jego rola została przez oskarżycieli mocno przesadzona.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*