Wiadomości Indonezja / Archipelag – Balikpapan : Saga rodu Sukarno.

 

Na konwencji partyjnej w Balikpapan na Borneo zapadły w Demokratycznej Partii Walki kluczowe decyzje w kwestii wyborów prezydenckich w 2014 roku.Wnuczka pierwszego prezydenta Republiki Indonezji Sukarno zabrała ostatnio głos w kwestii wyborów prezydenckich w 2014 roku.

Jak się do tej pory wszyscy spodziewali albo sprawiali wrażenie że takie są oczekiwania, kandydatką w przyszłych wyborach z ramienia Demokratycznej Partii Walki Indonezji (PDIP) miała być była prezydent Megawati Sukarnoputri.

Ta zasłużona dla indonezyjskiej polityki córka generała Sukarno, oraz matka wspomnianej Puan Maharani ogłosiła publicznie, iż ze względu na swój podeszły wiek nie będzie się więcej ubiegać o najwyższy urząd w państwie.

Po ogłoszeniu przez jej męża tej ważnej dla PDIP decyzji, publiczne oświadczenie, tym razem o gotowości bycia prezydentem RI z ramienia tej samej partii ogłosiła córka pani Sukarnoputri.

Jak poinformowały władze partii, wnuczka Sukarno otrzyma pewną i pełną poparcia nominację ze strony PDIP by wspólnie wygrać wybory prezydenckie w 2014 roku.

 


Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*