Wiadomości Indonezja / Jawa Wschodnia : Jawajska inicjatywa anty sex biznesowa.

 

 

Odprawy adaptacyjne dla powracających do normalnego życia byłych prostytutek proponują urzędnicy lokalni z Jawy wschodniej.Na ciekawy sposób zachęcania kobiet trudniących sie najstarszym zawodem świata do zaniechania uprawiania swojej profesji zdecydowali się urzędnicy z prowincji Jawa Wschodnia.

Wspólnie z indonezyjską muzułmańską radą ulemów MUI proponują „powracającym” do rodzinnych wiosek prostytutkom 3 miliony rupii swoistej odprawy na tak zwany powrót do normalności.

Liderzy rady ulemów podkreślili jednakże, iż celem akcji jest przede wszystkim zachęcenie prostytuujących się kobiet do samego podjęcia tak ważnej decyzji a następnie symboliczna pomoc w pierwszej fazie życia po powrocie.

Warunkiem uzyskania pomocy finansowej jest stały powrót w rodzinne strony i szczera chęć w nich pozostania. Zakłada się, iż pozyskane przez powracającą osobę środki, powinny posłużyć do zorganizowania sobie własnego mini biznesu lub szeroko rozumianego „stanowiska pracy”.

Urzędnicy wraz z muzułmańskimi ulemami podkreślili, iż tylko tak można trwale odciągnąć kobiety od sex zarobkowania, ponieważ jakiekolwiek kary nie sprawdzają się na dłuższą metę.

Na dowód trafności takiej „terapii” przytoczono statystyki z innego rejonu Jawy

(Bangunsari), gdzie podobna inicjatywa spowodowała “masowy powrót” 1300 osób trudniących sie sex usługami.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*