Wiadomości / Indonezja : Kolejne ataki na kościoły na Jawie

 

We wtorek i środę doszło na Jawie do dwóch ataków terrorystycznych na kościoły katolickie. Oba incydenty miały miejsce w centralnej części wyspy w miejscowości Solo, znanej jako wylęgarnia fundamentalistów.Jak poinformowała za pomocą mediów Policja Jawajska, bada ona dwa nowe przypadki ataków na kościoły katolickie do jakich doszło w ciągu ostatnich 2 dni na „stołecznej” indonezyjskiej wyspie.

Wzmożona aktywność ekstremistów islamskich wiąże się z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia .Dążą oni do destabilizacji spokoju, oraz pragną zakłócenia przygotowań do zbliżających się świąt.

Wczoraj po południu do kościoła Chrystusa Króla w Sukoharjo / Solo nieznani sprawcy wrzucili koktajle Mołotowa.

Na szczęście, jak informuje zastępca Policji na Jawie generał Sabar Raharjo, obyło się bez rannych i skończyło na tym, iż jedynie ściana kościoła uległa uszkodzeniu.

Drugi atak miał miejsce we środę również w jawajskim Solo, z tym że tym razem użyto broni palnej.

Celem ostrzału był inny kościół parafialny w mieście Muria Christian Church.

Urzędnik kościelny poinformował, iż złożył już odpowiedni raport na Policje, do którego załączył dowód rzeczowy w postaci fragmentów kul oraz, iż wystąpi o wzmożoną ochronę dla swojej świątyni.

Jak zreferował w swej dalszej wypowiedzi dla mediów Generał Sabar to nie wszystkie incydenty badane przez jego podwładnych.

Również we wtorek znaleziono kolejne, 2-wa nie zdetonowane ładunki wybuchowe w pobliżu posterunku policji na targu w Solo.

Z przykrością trzeba zauważyć, iż podobne zdarzenia miały już miejsce w przeszłości, gdy w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia ekstremiści religijni chcą wykorzystać swoje pięć minut, w celu podsycania gniewu między muzułmanami i chrześcijanami w Indonezji.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*