Wiadomości / Indonezja : Lotnisko w Dżakarcie 22gim portem lotniczym świata

 

W ogłoszonym we wtorek tegorocznym rankingu przepustowości portów lotniczych na świecie, indonezyjski stołeczny „Soekarno Hatta” zajął 22gie miejsce. dniu wczorajszym na lotnisku międzynarodowym Soekarno Hatta w stolicy Indonezji Dżakarcie, miała miejsce publiczna dyskusja z udziałem dziennikarzy i zarządu spółki Angkasa Pura II.

Firmę zarządzającą największym portem lotniczym w Indonezji reprezentował jej dyrektor Pan Tri Sunoko.

Głównym tematem debaty publicznej był ogłoszony dzień wcześniej raport dotyczący zeszłorocznych danych statystycznych o ruchu pasażerskiego na świecie, oraz ogłoszonej „Setki” najbardziej zapracowanych lotnisk na naszym globie.

Stołeczny międzynarodowy port lotniczy Soekarno Hatta zajął w tym notowaniu 22gie miejsce.

Suma pasażerów przylatujących i odlatujących ze stolicy Republiki Indonezji wyniosła w badanym okresie 37,1 milionów osób.

Jest to tylko o przysłowiowy włos mniej niż w przypadku Singapuru, które obsłużyło w tym samym okresie w porcie lotniczym Changi 37,2 miliona pasażerów.

Zwycięzcą tegorocznego rankingu zostało lotnisko międzynarodowe Harstsfield w Atlancie w Stanach Zjednoczonych Ameryki przez które przewinęło się 88 milionów osób.

Co do SoekarnoHatta, wartym odnotowania jest fakt, iż tegoroczne 37 milionów to o ponad 15% więcej niż w roku ubiegłym.

Wynik tym optymistyczniejszy, że kryzys światowy zakończył się dla wielu wielkich międzynarodowych portów lotniczych saldem zerowym lub nawet ujemnym.

Jak poinformował Tri Sunoko, spółka zarządzająca lotniskiem w Dżakarcie spodziewa się, iż w roku następnym przekroczona zostanie bariera 40 milionów pasażerów.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*