Wiadomości / Indonezja : Przyznano nagrody dla najlepszych filmów indonezyjskich anno domini 2010

 

W poniedziałek wieczorem, galą w stołecznym Central Park zakończył się doroczny Festiwal Filmów Indonezyjskich. Zdecydowanym triumfatorem został romantyczny obraz Benni Setiawan – „3.. , 2… ,1…W Dżakarcie zakończył się w poniedziałek tegoroczny Indonezyjski Festiwal Filmowy. Podobnie jak na całym świecie, również w IndonezjiX Muza” wzbudza wielkie z zainteresowanie i emocje tutejszego świata filmu i nie tylko.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w gmachu Central Park w stołecznej Dżakarcie.

Zdecydowanym zwycięzcą Festiwalu, filmem który „położył konkurencję na łopatki” został obraz w reżyserii Benni Setiawan pod tytułem „3 Hati, 2 Dunia, 1 Cinta” czyli „3 Serca, 2 Światy, 1 Miłość”.

Film zebrał w sumie sześć głównych nagród w tym w najważniejszych i prestiżowych kategoriach.

Poza tą najważniejszą – reżyserską, otrzymał również między innymi laur dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, drugoplanowego oraz za najciekawszy scenariusz.

A ten opowiada historię miłości muzułmańskiego chłopca Rosida i katolickiej dziewczyny Deli, których rodzice przeciwni związkowi dążą do rozdzielenia zakochanych.

Fabuła wydawało by się banalna, jednak obraz zasługuje na wyszukanie w sieci i odtworzenie w sobotnie popołudnie.

Dla zachęty wystarczy zerknąć wstecz na zwycięzców z lat poprzednich, wśród których film „Laskar Pelangi” – „Tęczowy Zastęp” dotarł nawet do polskich kin studyjnych i klubów filmowych w których zebrał bardzo przychylne recenzje.

Z innych wyróżnionych filmów polecić można jeszcze „Alangkah Lucunya Negeri Ini” czyli „ Bardzo śmieszny to Kraj

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*