Wiadomości Indonezja / Jimbaran – Bali : 5-ty międzynarodowy Triathlon – Bali 2011.

 

Wczorajszej niedzieli plaża Jimbaran na wakacyjnej wyspie Bali była miejscem jubileuszowego Bali Triathlon, w którym wystąpiło kilkuset zawodników z kilkunastu państw.Triathlon jest jak wiadomo dyscypliną sportowa przeznaczoną dla wybitnie twardych i wszechstronnie wysportowanych jednostek. Nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza po prostu trójbój, jako że Triathlon to nic innego jak pływanie, jazda na rowerze oraz bieg w jednym.

Od początku swojej stosunkowo krótkiej bo zaledwie 37 letniej historii TRIATLON ewoluował i dostosowywał się do zmiennych okoliczności. Dzisiaj mówi się o jego odmianach w wersji super sprinterskiej, sprinterskiej i olimpijskiej.

Są również coraz bardziej wyrafinowane hybrydy w postaci Half-ironman i Ironman, jednak ze sportowego punktu widzenia, najważniejszy i koronny jest oczywiście wariant olimpijski, który od Olimpiady w Sydney w 2000 roku zapisuje swoje olimpijskie karty. Triathlonowy amator olimpijskiego złota musi przepłynąć 1500 metrów, przejechać rowerem 40 kilometrów a na koniec przebiec dodatkowe 10 kilometrów.

Właśnie takie dystanse mieli wczoraj do pokonania uczestnicy jubileuszowego 5’tego Bali International Triathlon.

Na mordercze zawody w nie mniej zabójczym 40-to stopniowym upale zdecydowało się ponad 700 zawodników z 15 państw.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*