Wiadomości Indonezja / Jawa – Bandung : Feminizm po Jawajsku :)

 

W mieście Bandung w prowincji Sunda na indonezyjskiej Jawie, kobiety upomniały się o swoje prawa w nietypowy acz ciekawy sposób.Od dzisiaj w jawajskim Bandung ruszyła prawdziwa rewolucja w sferze miejskiego transportu publicznego. Na ulice miasta wyjeżdżają pierwsze dwa w pełni zfeminizowane autobusy operatora DAMRI.

Stricte damski charakter autobusów przejawiać się będzie tym, iż poza pasażerami (tylko i wyłącznie) płci pięknej również i obsługa pojazdów łącznie z kierowcą będzie żeńska.

Jak zdradził przewoźnik nowator, krok ten jest odpowiedzią na coraz częstsze uskarżanie się Pań na niekomfortowe podróżowanie wraz z mężczyznami.

Bandung i jego sundajskie okolice znany jest z mocno zakorzenionej religijności i bez wątpienia czynnik ten mocno przyczynił się do takich reakcji pasażerek oraz zdecydowanej odpowiedzi przewoźnika.

Jak zapewnia szef Damri – Bandung dwa pierwsze damskie autobusy podmiejskie są tylko papierkiem lakmusowym i być może już wkrótce na ulice miasta wyjadą kolejne pojazdy Tylko Dla Pań.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*