Wiadomości Indonezja / Jawa – Bandung : Feminizm po Jawajsku :)

 

W mieście Bandung w prowincji Sunda na indonezyjskiej Jawie, kobiety upomniały się o swoje prawa w nietypowy acz ciekawy sposób.Od dzisiaj w jawajskim Bandung ruszyła prawdziwa rewolucja w sferze miejskiego transportu publicznego. Na ulice miasta wyjeżdżają pierwsze dwa w pełni zfeminizowane autobusy operatora DAMRI.

Stricte damski charakter autobusów przejawiać się będzie tym, iż poza pasażerami (tylko i wyłącznie) płci pięknej również i obsługa pojazdów łącznie z kierowcą będzie żeńska.

Jak zdradził przewoźnik nowator, krok ten jest odpowiedzią na coraz częstsze uskarżanie się Pań na niekomfortowe podróżowanie wraz z mężczyznami.

Bandung i jego sundajskie okolice znany jest z mocno zakorzenionej religijności i bez wątpienia czynnik ten mocno przyczynił się do takich reakcji pasażerek oraz zdecydowanej odpowiedzi przewoźnika.

Jak zapewnia szef Damri – Bandung dwa pierwsze damskie autobusy podmiejskie są tylko papierkiem lakmusowym i być może już wkrótce na ulice miasta wyjadą kolejne pojazdy Tylko Dla Pań.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*