Wiadomości Indonezja / Jawa – Sulawesi : Policja zaciekle tropi indonezyjskich terrorystów.

 

Ostatnie 4 dni przyniosły kolejne 16 aresztowań w kręgach osób powiązanych z islamskim terroryzmem w Republice Indonezji. Policyjna akcja specjalna trwa nieprzerwanie od końca maja.Wydarzenia z przed niespełna miesiąca, kiedy zmotoryzowani terroryści powiązani z radykalną grupą Jemaah Islamiya zastrzelili dwóch policjantów w miejscowości Palu na Celebesie, spowodowały zdecydowaną odpowiedź jednostek antyterrorystycznych na terenie całej Republiki Indonezji.

Policjanci tropią terrorystów i nie lekceważą żadnego sygnału prowadzącego do osb powiązanych z majowym zamachem. Tylko na przestrzeni ostatnich kilku dni aresztowano kolejne osoby w wielu miejscach całego Archipelagu.

W ręce Policji wpadło 16-tu aktywnych członków lub sympatyków Jemaah Islamiya z Jawy (Dżakarta i Bandung) oraz z samego Celebesu (Sulawesi).

Według źródeł policyjnych wszyscy zatrzymani w ostatnim okresie przestępcy powiązani są z grupą która przeprowadziła krwawy rajd na posterunek policyjny a Palu.

Trzeba przyznać iż masakra do jakiej doszło w tym celebeskim imeście wywołała prawdziwą falę ogólnokrajowej walki z terroryzmem, która z pewnością jest jedyną alternatywa dla radykalizujących się islamistów na Archipelagu.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*