Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Armia policjantów zabezpieczy zakończenie procesu sądowego ABB.

 

W czwartek sędzia w Dżakarcie ogłosi wyrok w sprawie podejrzanego o terroryzm Abu Bakar Ba’asyir. Policja w obawie przed zamieszkami postanowiła zaangażować 2500 dodatkowych funkcjonariuszy.W najbliższy czwartek w sądzie w stolicy Republiki Indonezji Dżakarcie zakończy się najgłośniejszy proces polityczny archipelagu w okresie kilku ostatnich lat.

16 czerwca ogłoszony zostanie wyrok końcowy w sprawie islamskiego kleryka z Jawy – Abu Bakar Ba’asyir. Ten ponad 70-letni dziarski, świętobliwie wyglądający starzec odpowiadał na postawione mu zarzuty w kwestii wspierania paramilitarnych oddziałów separatystów z gór Jantho w prowincji Aceh na Sumatrze.

Pikanterii sprawie dodaje butna postawa samego oskarżonego oraz wcześniejsze zarzuty o wspieranie zamachowców z Bali (2002).

Toczący się od kilku miesięcy proces wzbudzał cotygodniowe emocje podczas swoich kolejnych odsłon. Zwolennicy kontrowersyjnego kleryka tłumnie oblepiali budynek sądu, protestując przeciwko bezprawnie gnębionemu ich zdaniem autorytetowi religijnemu.

Po analizie przebiegu dotychczasowych rozpraw, policja postanowiła podnieść liczbę funkcjonariuszy zabezpieczających rozprawę finalna do ponad 2500.

Prokurator zażądał dla oskarżonego kary dożywocia . Jak surowy będzie dla Abu Bakar Ba’asyir Wysoki Sąd okaże się już w ten czwartek.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*