Wiadomości Indonezja / Jawa – Bandung : Nielegalna organizacja islamska NII rekrutuje jawajskich studentów.

 

257 studentów (głównie dziewcząt) z miejscowości Bandung na Jawie jest podejrzanych o przynależność do zakazanej organizacji – Indonezja Państwo Islamskie (NII).Przynależności do organizacji Islamistów opowiadających się za przekształceniem demokratycznej Republiki Indonezji w stosujące prawo koraniczne państwo wyznaniowe zarzucono studentom z Bandung.

Według szacunków organizacji muzułmańskich 257 żaków z uniwersytetu Padjadjaran University (Unpad) sympatyzuje bądź należy do NII.

Władze tego sundajskiego uniwersytetu stanowczo zaprzeczają jednak tym przedwczesnym i wciąż tylko poszlakowym doniesieniom.

Wykładowcy UNPAD przyznali iż faktycznie NII próbował rekrutować nowych członków na uczelni w Bandung. Władze uczelni zastrzegły jednak, iż sprawdzanie jaki był efekt działań organizacji NII jest dopiero w toku i stanowczo za wcześnie z formułowaniem wniosków końcowych.

Rektor uczelni zwrócił się do wszystkich wykładowców, asystentów oraz pracowników naukowych aby dostarczali informacji o osobach podejrzewanych o przynależność do nielegalnego ruchu islamistów.

Przeanalizowane będą również między innymi opłaty studentów za pobieranie nauki (czesne) oraz listy obecności na zajęciach akademickich.

Z końcowym raportem o faktycznym stanie tej niepokojącej materii należy jednak cierpliwie poczeka do finalnej analizy zbieranych informacji.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*