Wiadomości Indonezja / Jawa – Bandung : Nielegalna organizacja islamska NII rekrutuje jawajskich studentów.

 

257 studentów (głównie dziewcząt) z miejscowości Bandung na Jawie jest podejrzanych o przynależność do zakazanej organizacji – Indonezja Państwo Islamskie (NII).Przynależności do organizacji Islamistów opowiadających się za przekształceniem demokratycznej Republiki Indonezji w stosujące prawo koraniczne państwo wyznaniowe zarzucono studentom z Bandung.

Według szacunków organizacji muzułmańskich 257 żaków z uniwersytetu Padjadjaran University (Unpad) sympatyzuje bądź należy do NII.

Władze tego sundajskiego uniwersytetu stanowczo zaprzeczają jednak tym przedwczesnym i wciąż tylko poszlakowym doniesieniom.

Wykładowcy UNPAD przyznali iż faktycznie NII próbował rekrutować nowych członków na uczelni w Bandung. Władze uczelni zastrzegły jednak, iż sprawdzanie jaki był efekt działań organizacji NII jest dopiero w toku i stanowczo za wcześnie z formułowaniem wniosków końcowych.

Rektor uczelni zwrócił się do wszystkich wykładowców, asystentów oraz pracowników naukowych aby dostarczali informacji o osobach podejrzewanych o przynależność do nielegalnego ruchu islamistów.

Przeanalizowane będą również między innymi opłaty studentów za pobieranie nauki (czesne) oraz listy obecności na zajęciach akademickich.

Z końcowym raportem o faktycznym stanie tej niepokojącej materii należy jednak cierpliwie poczeka do finalnej analizy zbieranych informacji.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*