Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Kolejna odsłona głośnego procesu kleryka Abu Bakar Bashir.

 

W stolicy Indonezji toczy się proces wspierającego terroryzm, patrona duchowego separatystów z prowincji Aceh : Abu Bakar Bashir. Zabierając wczoraj głos, oskarżony kleryk ostro skrytykował wszystkie dotychczasowe indonezyjskie głowy państwa. stołecznej Dżakarcie od ponad miesiąca toczy się głośny, wywołujący skrajne emocje wśród obserwatorów, proces radykalnego kleryka islamskiego z miejscowości Solo, Abu Bakar Bashira.

Temu starszemu, dobrodusznie i świętobliwie wyglądającemu Panu postawiono ciężkie zarzuty bezpośredniego wspierania terroryzmu ( krwawe zamachy na dyskoteki w kurorcie Kuta na Bali) i separatyzmu w północno sumatrzańskiej prowincji Aceh.

W miniony poniedziałek w sądzie południowym dystrykcie stolicy swoje wystąpienie miał sam oskarżony kleryk.

Abu Bakar w swojej mowie skierowanej do sądu oraz licznie zgromadzonych sympatyków i dziennikarzy absolutnie nie wyraził skruchy za popełnione czyny a całą swoją wypowiedź skupił na poddaniu bezgranicznej krytyce urzędującego Prezydenta Republiki Indonezji SBY.

Zdaniem ABB, Susilo Bambang Yudhoyono jako Prezydent islamskiego państwa oraz przede wszystkim jako muzułmanin jest człowiekiem „niewiernym”, ponieważ za jego rządów dopuszczono do wielu bezpodstawnych (zdaniem ABB) oszczerstw oraz bluźnierstw pod adresem Islamu.

Co więcej sędziwy kleryk posunął się nawet dalej, nazywając (THOGUT) – Diabłami wszystkich byłych liderów Republiki od czasu proklamowania i uzyskania przez nią niepodległości w 1945 roku.

Oznacza to, iż krytyka dotyczy również nietykanego do tej pory „ojca” niepodległej Republiki Indonezji, generała Sukarno.

Znany już wcześniej z kontrowersyjnych wypowiedzi oskarżony o wspieranie terroryzmu Fundamentalista jako główny grzech wszystkich prezydentów Indonezji wytknął – nieprzestrzeganie Prawa Koranicznego czyli Szariatu.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*