Wiadomości Indonezja / Lombok – Mataram : Otwarcie międzynarodowego lotniska już wkrótce.

 

Wczoraj oficjalnie poinformowano opinie publiczną iż międzynarodowy Port Lotniczy (BIL) na wchodzącej w skład archipelagu Małych Wysp Sundajskich wyspie Lombok rozpocznie pracę w lipcu tego roku.Zarząd spółki nadzorującej wykonanie i oddanie do użytku międzynarodowego portu lotniczego na wyspie LombokBILBandara Internasional Lombok poinformował wczoraj na konferencji prasowej, iż termin oddania lotniska zostaje po raz kolejny przesunięty.

Zdziwił by się jednak ktoś sądząc, iż to kolejne odraczanie obsługi lotów międzynarodowych na sąsiadkę Bali.

Tym razem chodzi o przyspieszony odbiór projektu. Jeżeli przedstawiony wczoraj termin zostanie utrzymany już od lipca tego roku rajskiej wyspie Bali przybędzie niezmiernie atrakcyjna konkurentka w postaci Lombok.

Biorąc pod uwagę walory turystyczne wyspy której nazwa w tłumaczeniu oznacza Papryczka, otwarcie połączeń międzynarodowych szybko uczyni ten rejon Indonezji perłą ruchu turystycznego.

Termin lipcowy idealnie wkomponuje się również w europejski okres wakacji letnich oraz przyszłoroczną akcję promocją archipelagu Małych Wysp SundajskichVisit Lombok & Sumbawa 2012.

Jak poinformowały władze Prowincji, również dotychczasowe krajowe loty komercyjne obsługiwane przez jedyne lotnisku na wyspie znajdujące się w stolicy regionu Mataram, zostaną przeniesione na BIL.

Nowe Lotnisko ulokowane jest 10 km na północ od miejscowości turystycznej Kuta Lombok, słynącej z najlepszych miejsc do uprawiania surfingu, oraz niebiańskich plaż Kuta, Tanjung Aan i Mawun.

 


 

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*