Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : 62-gie urodziny Prezydenta Republiki.

 

Z okazji obchodzonych w piątek urodzin prezydent SBY otrzymał kilka nietypowych prezentów. Co i od kogo, oraz czego życzył sobie sam pan prezydent Indonezji w dzisiejszym materiale.W ubiegły weekend prezydent Republiki Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono obchodził oficjalnie swoje 62-gie urodziny. Główne uroczystości rocznicowe odbyły się w pałacu prezydenckimw Dżakarcie.

SBY otrzymał od prostego jawajskiego artysty malarza Sony Sriwijaya portret zatytułowany „Światły Mężczyzna”. Nie trudno się domyśleć, iż dzieło wykonane techniką olejną na płótnie o wymiarach 100/120 cm przedstawia nikogo innego jak samego prezydenta największego archipelagu swiata.

Artysta przedstawił Yudhoyono w pozie kontemplacyjnej, gdyż jak powiedział chciał przez to wyrazić najszczerszą zadumę głowy państwa nad problemami narodu.

SBY zapewnił zebranych na uroczystości gości, iż jego osobistym życzeniem urodzinowym jest nic innego jak tylko dalej pracować dla Republiki Indonezji.

Prezydent zwierzył się również, iż żona Ani w prezencie urodzinowym obdarowała go czymś bezcennym, a mianowicie specjalnie dedykowanymi modlitwami odprawianymi w jego intencji codziennie w dzień i w nocy.

Mimo, iż z perspektywy „Kowalskiego” gdzieś nad Wisłą, tego typu „dziwny pijar” trąci być może trochę śmiesznością jednak o solenizantach źle się nie mówi.

Zatem i od nas najlepsze (choć spóźnione) życzenia urodzinowe Panie Prezydencie Indonezji.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*