Wiadomości Indonezja / Jawa – Yogyakarta : Spektakularne Merapi Lawa Tour!

 

Oferta turystyczna w jawajskiej Yogyakarcie wzbogaciła się ostatnio o oryginalną formę poznawania górującego nad miastem wulkanu Merapi. Lawa Tour zabiera rządnych gorących wrażeń turystów na zbocza morderczej góry.Po tragicznych wydarzeniach z przed roku, kiedy to wzmożona aktywność położonej w okolicy Yogyakarta góry Merapi zabiła prawie pół tysiąca Jawajczykówprzyszedł czas na nietypowy rewanż.

Coraz większą popularnością cieszy się (o czym pisaliśmy już kiedyś) turystyka polegająca na eksploracji niedawno jeszcze zabójczego stożka wulkanicznego.

Jak poinformowała znajdująca się mieście Yogyakarta Wulkanologiczna Agencja Badawcza (BPPTK) z miesiąca na miesiąc rośnie popularność organizowanych codziennie „Lawa Tour”.

Agencja udostępniła do tego celu cztery wozy terenowe oraz kilka motocykli krosowych specjalnie przeznaczonych do poruszania się w trudnych warunkach stoku wulkanu Merapi. Ścisła kontrola wjazdów na wulkan sprawia, iż liczba odwiedzających jest niestety ograniczona, wiąże się to jednak zdaniem Agencji z bezpieczeństwem organizowanych wypraw wulkanicznych.

Nie wszędzie i nie często można stanąć oko w oko z wciąż aktywnym wulkanem, który jeszcze nie tak dawno nie schodził z pierwszych stron światowych gazet, dlatego nikogo nie dziwi fakt dużej liczby chętnych na tak nietypową wycieczkę.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*