Wiadomości Indonezja / Jawa – Borobudur : Richard Gere zasadzi w Magelang drzewo na cześć Buddy.

 

Zadeklarowany hollywoodzki buddysta Richard Gere odwiedzi w nadchodzący weekend buddyjskie świątynie wokół Yogyakarty. Aktor będzie gościem Ministra Kultury i Turystyki Indonezji.W nadchodzącym weekend największa świątynia buddyjska świata Borobudur zyska kolejnego spektakularnego turystę i promotora. Do położonego w jawajskim Magelang niedaleko miejscowości Yogyakarta kompleksu świątynnego zawita hollywoodzki super gwiazdor Richard Gere.

Aktor będący praktykującym buddystą przyleci na Jawę na specjalne zaproszenie indonezyjskiego Ministerstwa Kultury i Turystyki. Richard Gere znany jest z postawy promującej buddyzm czym dał wyraz między innymi udziałem w akcji solidarności z prześladowanymi za wiarę i dążenia niepodległościowe Tybetańczykami.

Poza religijnym i czysto prywatnym charakterem dwudniowej wizyty w okolicy Yogyakarta, wizyta aktora będzie z pewnością miała pozytywne implikacje marketingowe.

Zakłada się, iż odwiedziny gwiazdy pomogą osiągnąć już w tym roku poziom 440 000 turystów przekraczających bramy jawajskiej świątyni . Oznaczało by to, iż nasycenie odwiedzin wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO świątyni osiągnęło stan z przed zeszłorocznej erupcji wulkanu Merapi.

Richard Gere podczas swojej duchowej eksploracji Borobudur zamierza uczestniczyć w trzech ważnych i spektakularnych wydarzeniach religijnych.

Wizytę rozpocznie od porannego marszu pokoju w towarzystwie mnichów z pobliskiego klasztoru, zakończy zaś uczestnictwem w odprawianym dwa razy w roku mistycznym przedstawieniu baletu buddyjskiego Sendratari Mahakaria. W między czasie będzie też aktywnie uczestniczył w staro buddyjskim zwyczaju sadzenia drzewa BODDHI TREE.

Jako dodatkowe punkty programu uzgodnionego z Sułtanem Yogyakrta Hamnengkubuwono X wymienia się wizytę w świątyniach buddyjskich Mendut i Pawon oraz hinduistycznym kompleksie świątynnym Prambanan (UNESCO).

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*