Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Wielki Durian obchodzi 484 urodziny!

 

Stolica Republiki Indonezji, największe miasto archipelagu i najludniejsze miasto Azji południowo wschodniej świętuje swoje kolejne urodziny. Do okrągłej 500 już niedaleko!Dżakartauroczyście świętuje swoje 484 urodziny. Jak na stolicę największego archipelagu świata przystało towarzyszą im liczne mniej i bardziej spektakularne wydarzenia. W ubiegłym roku na przykład włodarze miejscy zorganizowali pamiętny darmowy masowy ślub dla kilkuset par nowożeńców.

Tegoroczne urodziny uczczono największym w historii stolicy wielo tysięcznym marszobiegiem z pod logotypu miasta Monasu do najbardziej znanego ronda Hotel Indonesia.

Widok przeogromnej masy ludzi w biało czerwonych strojach robił kolosalne wrażenie.

Dżakarta nazywana również „The Big Durian” alias „Wielkim Durianem” jest wielka, smaczna, tajemnicza i kontrowersyjna jak sam durian. Ten azjatycki owoc z powodu swojego specyficznego zapachu ma swoich zagorzałych zwolenników i zaciekłych wrogów.

Love and Hate to właśnie jest stolica Indonezji. Można się w niej bezgranicznie zakochać, można ją również znielubić od pierwszego wejrzenia.

Dżakarta jest bezapelacyjnie największym miastem Archipelagu. Ze swoimi 661 km/2 powierzchni ustępuje jedynie Singapurowi (697 km/2), ale już biorąc pod uwagę prawie jej 15 milionową populację jest zdecydowanym liderem w Azji Południowo Wschodniej.

Urodzinowe uroczystości w stolicy Indonezji potrwają jeszcze do końca czerwca a nam nie wypada nic innego jak życzyć Wielkiemu Durianowi – 1000 Lat – 1000 Lat J

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*