Wiadomości Indonezja / Dżakarta – Yogyakarta : Nowe pociągi na Jawie.

 

Spółka akcyjna Kereta Api, indonezyjski odpowiednik polskich PKP poinformowała o uruchomieniu dodatkowych, nowych składów osobowych na najbardziej popularnej jawajskiej trasie.

Połączenie kolejowe stolicy Republiki Indonezji Dżakarty z najbardziej popularną wśród turystów Yogyakartą zyskało od 1szego marca nowe oblicze. Spółka państwowa Kereta Api wprowadziło nowe składy kursujące między dworcem Tugu w Yogyakarcie i stołeczną stacją Pasar Senen. Najbardziej obłożona trasa kolejowa w Indonezji była do tej pory obsługiwana przez klimatyzowane i wyposażone w wygodne fotele pociągi klasy Eksekutif, na które bilety kosztują od +/- 25-30 $, oraz nieklimatyzowane klasy Bisnis za +/- 11 $.

Nowy pociąg klasy ekonomicznej, który rozpoczął wozić pasażerów na 10 godzinnej trasie, wyposażony jest w klimatyzatory i podwójne siedzenia. Cena za przejazd wynosi 125 000 Rupii (13,5$).

Ekonomiczny klimatyzowany pociąg Bogowonto wyposażony w 9 wagonów pasażerskich zabierze za każdym razem 700 osób oraz dodatkowo 12 samochodów osobowych.

Z całą pewnością oferta przewoźnika idealnie wkomponuje się w gusta zagranicznych turystów spędzających wakacje w Indonezji.

Jak by na to nie patrzeć cena biletu jest 3 krotnie niższa od biletów najtańszych budżetowych linii lotniczych.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*