Wiadomości Indonezja / Bali – Kuta – Nusa Dua – Sanur : Wakacje na Bali będą trochę droższe!

 

Kapituła właścicieli hoteli i resortów turystycznych na Bali wydała oświadczenie dotyczące cen usług hotelarskich na wyspie. Zapowiedziana kwietniowa podwyżka cen paliwa lawinowo uruchamia wzrost innych cen.Jak oświadczyło konsylium hotelarzy z wyspy Bogów, od przyszłego miesiąca każdy kto postanowi spędzić swoje egzotyczne wakacje na wyspie Bali zapłaci więcej za usługi hotelarskie. Wzrost cen wyniesie 15% i posłuży jedynie wyrównaniu wzrostu cen paliwa na archipelagu.

Wakacyjna wyspa Bali opiera swój budżet głównie na turystyce i w związku z tym tylko podniesienie cen w tym sektorze pozwoli Balijczykom zrównoważyć obecną cenową podwyżkę paliwa.

Krótko mówiąc każdy kto po marcu planuje wakacje w Indonezji, musi powiększyć wakacyjny budżet o ten nowy „faktor paliwowy”. Nie należy jednak zakładać, iż cena całego urlopu wzrośnie o 15 % gdyż opłaty hotelowe to jedynie część wakacyjnych wydatków.

Hotelarze zdaja sobie sprawę, iż tak niepopularny choć konieczny krok może i z pewnością spowolni wzrost napływu turystów, jednak 30- to procentowy udział kosztów energii we wszystkich kosztach operacyjnych każdego hotelu nie pozostawia im wyboru.

Według prowadzonych statystyk, ostatnia podwyżka odbiła się 6 miesięcznym echem w ruchu turystycznym, po czym wszystko wróciło na właściwe tory i ponownie odnotowano wzrost liczby turystów na wyspie.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*