Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Stołeczny międzynarodowy port lotniczy.

 

Minister transportu Republiki Indonezji zapowiedział, iż największe indonezyjskie lotnisko, Soekarno-Hatta osiągnie klasę światową do roku 2015.Indonezyjskie ministerstwo transportu ogłosiło swoje plany w stosunku do największego lotniska na Archipelagu. Stołeczne Sekarno Hatta stanie sie “lotniskiem światowym” już w ciągu najbliższych trzech lat. Poszczególne faktory składające się na tę klasę obiektu są już osiągnięte a inne będą sukcesywnie dołączane w każdym nadchodzącym miesiącu, do końca roku 2014.

Lotnisko w stolicy Indonezji obsłużyło w ubiegłym roku 62 miliony pasażerów, co w porównaniu z 22 milionami w roku 1980 obrazuje tempo rozwoju stołecznego portu lotniczego.

Z owych 62 milionów aż 51 przewinęło się przez terminal międzynarodowy co z kolei uczyniło Soekarno- Hatta trzecim najbardziej zatłoczonym lotniskiem świata.

Również terminal towarowy zanotował w 2011 roku znacznie większy „przemiał”.

Zwiększył on swoje obroty o ponad 500 000 ton.

Obecnie największy nacisk będzie jednak położony na usprawnienie obsługi pasażerów przylatujących i odlatujących ze stolicy republiki. Powinno to ucieszyć wszystkich rodaków z nad Wisły odwiedzających Indonezję „przez” jej stolicę.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*