Wiadomości Indonezja / Archipelag : Turystyka zagraniczna w Indonezji Anno domini 2011.

Centralna Agencja Statystyczna (BPS) opublikowała raport o stanie turystyki zagranicznej na archipelagu w minionym roku kalendarzowym.Początek roku obfituje w podsumowania i statystyki. Dzisiaj kolejna, dotycząca tym razem stanu turystyki zagranicznej na Archipelagu.

Przychód do budżetu z tego sektora gospodarki osiągnął 13 % wzrost w stosunku do roku 2010. Łącznie budżet Republiki wzbogacił się dzięki turystom odwiedzającym archipelag o 8,6 miliarda dolarów. Również sama liczba odwiedzających poszybowała o 9% w górę. Indonezję odwiedziło w roku ubiegłym 7,7 mln osób. Jak nie trudno się domyśleć najbardziej obleganą wyspą archipelagu była Bali na której wypoczywało 2,8 miliona zagranicznych turystów.

Drugą pozycję wywalczyło Batam przez które przewinęło się 1,93 mln osób. Wyspa zawdzięcza to zapewne bliskiemu sąsiedztwu Singapuru.

Spadkowa tendencja pojawiła się jedynie w parametrze czasu jaki statystyczny turysta spędził w Republice Indonezji. W roku 2011 było to 7,84 dnia na jednego odwiedzającego. Każdy odwiedzający wydał przy tym podczas swoich wakacji 1118 dolarów amerykańskich. Indonezja jest krajem bardzo atrakcyjnym dla turystów z wielu względów. Na archipelagu znajduje się między innymi 8 skarbów światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*