Wiadomości Indonezja / Archipelag – Rekordowy eksport w roku 2011.

Wartość eksportu towarów i usług z Republik Indonezji wyniosła w ubiegłym roku 214 miliardy dolarów amerykańskich. Stawia to Indonezję na pierwszym miejscu w Azji Południowo Wschodniej.Republika Indonezji sukcesywnie z roku na rok zwiększa wartość eksportu. W ciągu ostatnich pięciu lat wartość ta uległa podwojeniu. W porównaniu z innymi wybiórczo wskazanymi krajami jest to tempo iście wyborne. Arabia Saudyjska na przykład potrzebowała 26 lat by podwoić wartość swojego eksportu. Singapurowi proces ten zajął 10 a Korei Południowej dziewięć lat. Sąsiadka i częstokrotnie konkurentka zza miedzy Malezja spędziła na „proces podwajania” lat sześć.

W jednym szeregu z Indonezją punktowały Rosja, USA, Brazylia i Belgia.

Wynik osiągnięty przez gospodarkę Republiki Indonezji napawa optymizmem zwłaszcza po czarnych prognozach płynących z rynków europejskich na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Jak jednak przewidują analitycy rok bieżący może się okazać czasem drobnego spowolnienia spowodowanego właśnie „odpryskami” ze starej Europy.

Ministerstwo Gospodarki zakłada więc, iż rok 2012 zostanie uznany za dobry jeżeli zamiast wzrostu zostanie zachowany poziom eksportu z roku ubiegłego, o czym przekonamy się już za rok!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*