Wiadomości Indonezja / Aceh – Banda Aceh : Ulemowie ostrzegają przed walentynkami.

Rada Ulemów z prowincji Aceh na Sumatrze ostrzega młodych muzułmanów przed obchodzeniem popularnych Walentynek. Powód oczywisty. Niezgodność z naukami Islamu.Ulemowie z Aceh wykorzystują każdą okazję by zaakcentować swój światopogląd i bardzo tradycyjne by nie rzec twardogłowe stanowisko w kwestiach wiary.

Walentynki są już od kilku lat stałym wręcz tradycyjnym obiektem ataków sumatrzańskich duchownych. Święto Zakochanych absolutnie nie mieści się w obowiązującym na terenie całej prowincji Szariacie jest zatem nieczyste czyli haram a więc w konsekwencji są w Aceh na cenzurowanym. Przewodniczący Rady Ulemów wezwał nie tylko młodych wyznawców Allaha by nie ulegali zachodnim modom ale i ich rodziców  by nadzorowali swoje pociechy w kwestii bojkotu Dnia Świętego Walentego.

„Musimy zapobiec procesowi deprawacji młodego pokolenia muzułmanów w Aceh. Obronić je od zatrucia przez kulturę przeczącą naszym muzułmańskim wartościom. Dlatego wszyscy, a rodzice w szczególności powinni dać naszej młodzieży odpowiednie wytyczne!”

Główny Ulema prowincji korzystając z okazji krytyki wartości nie islamskich zachęcał również do jeszcze bardziej gorliwego niż do tej pory traktowania prawa koranicznego Szariatu. Prowincja Aceh jest jedyną częścią Republiki Indonezji w której obowiązuje prawo Szariatu.

Tym nie mniej My życzymy wszystkim zakochanym tego świata wszelkiej pomyślności w dniu ich święta.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*