Wiadomości Indonezja / Sumatra – Medan : Ostatni rok sumatrzańskiej Polonii!

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, lotnisko Kualanamu zacznie działać od 2013 roku. Władze miasta Medan planują otwarcie nowego międzynarodowego potu lotniczego w tym największym sumatrzańskim mieście na początek przyszłego roku.Nowe lotnisko w Medan na Sumatrze jest już gotowe w ponad 80 %. Jeżeli nie nastąpią nieprzewidziane „kataklizmy”, w przyszłym roku bliskie sercu każdego Polaka ( 🙂 )  lotnisko Polonia, zostanie zamknięte.

Projekt budowy nowego położonego na 1376 hektarach lotniska Kualanamu, realizowano 15 lat. Wyniósł on ponad 3 miliardy dolarów amerykańskich. Według danych statystycznych czas finalizacji robót jest przysłowiowo najwyższy, gdyż lotnisko Polonia zaprojektowane na obsługę niespełna miliona pasażerów rocznie, „przerobiło” ich w roku 2011 ponad pięć razy więcej.

Szacuje się, iż po oddaniu do użytku Kualanamu, obsłuży ono rocznie prawie 8 milionów pasażerów.

Uczyni je to drugim co do wielkości lotniskiem w Republice Indonezji po stołecznym porcie lotniczym Soekarno Hatta. Lotnisko sumatrzańskie wyprzedzi dotychczasowego vice lidera jakim jest międzynarodowy port lotniczy w Denpasar na wyspie Bali.

Kualanamu położone około 40 kilometrów od centrum Medan zostanie połączone z miastem nową autostradą.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*