Wiadomości Indonezja / Archipelag : Religijny Telefon Komórkowy!

 

Na inteligentną religijną zagrywkę marketingową zdecydowała się firma Betel będąca właścicielem sieci telefonii komórkowej Asia w Indonezji.W związku z trwającym wciąż jeszcze Ramadanem, firma Betel wypuściła na rynek nietypowe telefony komórkowedla dzieci, które nabyć można za równowartość niespełna 20 $.

Koniec Ramadanu natomiast oraz towarzyszący mu szał zakupów porównać można jedynie do przed wigilijnego europejskiego tornado sklepowego jakie mamy również w polskich centrach i galeriach handlowych.

Jedyną różnicą jest to, iż nadchodzące święta to nie grudniowe Boże Narodzenie a islamskie Idul Fitri.

Tak więc wspomniany wcześniej indonezyjski potentat w branży telefonów komórkowych Betel wprowadził do obiegu produkt pod nazwą „Telefon Małego Muzułmanina”.

A skoro tak to w menu głównym aparatu znaleźć można na przykład aplikacje z wersetami Koranu i Hadisów oraz Play Zone z kilkoma grami o charakterze religijnym.

Innymi atrybutami islamskiego telefonu dziecięcego są religijne dzwonki oraz alarm wzywający pięć razy dziennie do obowiązkowej modlitwie zwanej Salat.

Żeby wszystko nie tylko ładnie „grało i śpiewało” ale i wyglądało na chwałę Allaha, mali muzułmanie maja do wyboru kilka kolorowych religijnych papeterii.

Biorąc pod uwagę fakt, iż ponad połowa indonezyjskich dzieci używa własnych telefonów komórkowych można sobie wyobrazić w jak duży target wymierzyła swoją akcją firma Betel.

 


 

 

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*