Wiadomości Indonezja / Archipelag : Nadchodzi świąteczne mega latanie.

 

Ponad 200 tysięcy więcej krzesełek w samolotach w prezencie na Idul Fitri. Linie krajowe i zagraniczne zaoferowały kilkaset dodatkowych świątecznych lotów.Mudik czyli indonezyjskie pospolite ruszenie jakie towarzyszy świętom Idul Fitri było zawsze kojarzone i wyłącznie z ruchem kołowym i wiążącym się z nim największymi korkami roku.

Czasy się zmieniają więc nie tylko ziemia lecz również przestrzeń powietrzna zagęszcza się w tym okresie ponad normatyw. Z ta tylko różnicą, że nie stoi się w niej w korkach a co więcej może ona przyziemne – naziemne korki co nie co rozładować.

Pięć krajowych oraz siedem międzynarodowych linii lotniczych zapewniło właśnie, iż udostępni ponad 200.000 dodatkowych miejsc w gorącym sezonie Lebaran, czyli na zakończenie trwającego wciąż jeszcze Ramadanu..
Deklarację zwiększenia liczby lotów w tym okresie przedstawiły między innymi : Garuda Indonesia, Batavia Airlines, Indonezja AirAsia, Travel Express oraz Lion Air. Wymienione linie lotnicze zwróciły się o pozwolenie na dodatkowe 252 loty.
Z podobną inicjatywa wystąpili również zagraniczni przewoźnicy tacy jak Cathay Pacific z Hong Kongu, Singapore Airlines, Air Silk, China Airlines, Tiger Airways oraz Airline Malezja.

Ci przewoźnicy planują w w. w. okresie 196 dodatkowych lotów.
Według ministerstwa transportu lotniczego trasa DżakartaYogyakarta jest „najbardziej ruchliwą” ze wszystkich połączeń krajowych. Tylko ma tym odcinku przygotowano 46.720 dodatkowych miejsc. 17.578 dodatkowych miejsc dodano również na drugiej co do popularności i obłożenia trasie : Dżakarta – Denpasar.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*