Wiadomości Indonezja / Jawa – Bogor : Nie – kościołom na islamskich ulicach miasta.

 

Kontrowersyjny burmistrz Bogor zamierza zakazać budowy nie muzułmańskich świątyń na ulicach o islamskim rodowodzie nazw własnych.W jawajskim mieście Bogor od jakiegoś czasu trwa otwarty spór pomiędzy miejscowymi katolikami a społecznością lokalną. Spór o budowę nowej świątynipodsyca twardogłowy burmistrz miasta.

Konflikt dotarł już do najwyższej instancji czyli Sądu Najwyższego oraz Komisji Praw Obywatelskich, która orzekła iż kościół ma wszelkie prawa i wymagane pozwolenia by zbudowano go w „spornym rejonie”.

Mimo takiego werdyktu kwestii sprzeciwił się kontrowersyjny burmistrz Bogor, którego zdaniem przeszkodą jest w tym momencie islamska nazwa ulicy przy której ma powstać nowa świątynia.

Zdaniem burmistrza islamski przywódca jawajski Abdullah bin Nuh będący patronem ulicy jest wystarczającym powodem by kościół w tym miejscu nie powstał.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż nawet wnuk owego bohatera nie widzi najmniejszego problemu w tym, że przy ulicy nazwanej nazwiskiem jego przodka powstanie kościół katolicki.

Co więcej twierdzi on nawet, iż fakt taki dowiedzie jedynie pokojowego i pluralistycznego charakteru religii islamskiej.

Również indonezyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Indonezji zabrało głos w tej kwestii i zapowiedziało stanowczo iż będzie stać na straży prawa by decyzje kontrowersyjnego burmistrza nie zostały wcielone w życie.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*