Wiadomości Indonezja / Archipelag : Królewski Rendang z Indonezji!!

 

Indonezyjska potrawa Rendang jako jedyna z całego Archipelagu znalazła się w rankingu 50-ciu najwytrawniejszych potraw świata sporządzonej przez prestiżowy CNN-go.CNN – go opublikował listę najsmaczniejszych potraw na naszym globie. Kuchni z wysp Indonezji udało się umieścić na niej jedną sztandarowa pozycję. Na 11-tym miejscu w tym niesłychanie prestiżowym oraz smacznym zestawieniu znalazł się wołowy Rendang.

To duży powód do dumy dla kucharzy z archipelagu ale również smutne zaskoczenie dla kibiców i zwolenników „Nasi Goreng” „Nasi Ayam” czy „Indomie”.

Zdaniem twórców i autorów rankingu na listę wpisane zostały tylko i wyłączni najwspanialsze smakołyki jakie kiedykolwiek stworzono i serwowano na naszym globie.

Dla niewtajemniczonych informacja techniczna, iż Rendang to nic innego jak długo gotowana wołowina, podana z mlekiem kokosowym oraz domieszką trawy cytrynowej, czosnku, kurkumy, imbiru oraz chilli.
Co istotne dla całej kuchni azjatyckiej może się ona poszczycić absolutną dominacją na tej nietypowej liście przebojów. Europę reprezentują na niej jedynie włoska Pizza i niemieckie Hamburgery a Afrykę tylko smaczny kurczak z Gabonu.

Amerykański popcorn zajął ostatnią 50-tą lokatę a tuż przed nim na 48-mym miejscu uplasowały się posiadające również amerykański rodowód Chipsy.

A oto złota dziesiątka kulinarnych wybrańców CNN – go :
1. Massaman Curry – Tajlandia
2. Pizza Neapolitańska – Włochy
3. Czekolada – Meksyk
4. Sushi – Japonia
5. Kaczka po Pekińsku – Chiny
6. Hamburger – Niemcy
7. Penang Laksa – Malezja
8. Tom Yum Gong – Tajlandia
9. Lody – USA
10. Kurczak mamba – Gabon

  

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*