Indonezja / Wiadomości – Wesołych Świąt Idul Adha 1431

Cały świat islamski świętuje dzisiaj drugie co do ważności święto religijne muzułmanów.

Idul Adha nawiązuje swoją tradycją i korzeniami do ofiary złożonej Bogu przez Abrahama.

Upamiętniając ofiarę Abrahama muzułmanie na całym świecie składają Bogu ofiarę z krów kóz i owiec a w krajach arabskich również wielbłądów.Wczoraj i dzisiaj wszyscy wyznawcy Allaha w Republice Indonezji obchodzą drugie pod względem ważności święto świata Islamu. Tym najważniejszym jest kończące RamadanIdul Fitri, dzisiejszym zaś Idul Adha.

1431 już Idul Adha datuje się podobnie jak Idul Fitri od czasów Mahometa, a ustanowione zostało na cześć biblijnego Abrahama, nazywanego w Koranie i przez mahometan Ibrahimem.

Ibrahim przeszedł od historii Religii i Wiary tym, iż poproszony przez jedynego Boga Allaha o to by w dowód oddania złożył Mu w ofierze swojego jedynego syna, mimo wielkiego rozdarcia i bólu w sercu, postanowił poddać się woli Boga.

BógAllah ostatecznie zwolnił Ibrahima z poddania się jego tak surowej woli, zamieniając ofiarę z syna na ofiarę ze zwierzęcia.

Na cześć Ibrahima, jego całkowitego zawierzenia i oddania się Allahowi – Bogu Jedynemu oraz jego woli, świat Islamu od Maroko na wschodzie, po Republikę Indonezji na zachodzie składa tak jak on zwierzęta w ofierze Najwyższemu.

Mięso z ubitych krów, kóz i owiec wędruje według ustalonych wcześniej parytetów do wszystkich mieszkającej w obrębie danej społeczności wyznaniowej.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*