Indonezja / Wiadomości – Balijski szaman – czarownik oskarżony o gwałt na 16-latce

 

Szaman Pak Mul z indonezyjskiej rajskiej wyspy Bali, został w miniony weekend aresztowany pod zarzutem gwałtu na niepełnoletniej klientce. Według samego Czarownika, sex z nieletnią był nierozerwalną częścią odprawianego rytuału magicznego. Indonezja jest jak większości z nas wiadomo jest krajem w 90% muzułmańskim oraz zarazem największym krajem muzułmańskim na świecie.

Pozostałe 10% Indonezyjczyków jest zaś w kolejnych 90% wyznawcami innych Religi monoteistycznych, głównie Chrześcijaństwa ( katolików, protestantów, baptystów).

Jak wiadomo ani Islam ani religie chrześcijańskie nie dopuszczają w swoich systemach wartości i dogmatach wiary, zawierzania magii i korzystania z Czarowników-Szamanów.

Nie zawsze a wręcz powiedział bym rzadko, znajduje to swoje przełożenie w otaczającej indonezyjskiej a szczególnie wyspiarskiej rzeczywistości.

Indonezyjczycy jak kraj długi i szeroki uznają tajemną moc i obdarzają szacunkiem szamanów, zwanych na ArchipelaguDukunami.

Przy braku ubezpieczeń zdrowotnych w naszym europejskim tego słowa rozumieniu, Dukun jest częstokroć PO (pełniącym obowiązki) lokalnego dr. Judyma.

Lecz nie tylko zdrowie, ale również prozaiczne życiowe historie pod tytułem : szczęście w biznesie, miłości i nauce oddawane są częstokroć w ręce lokalnych magów.

Nie inaczej było na Bali gdzie w miniony weekend policja aresztowała sędziwego mędrca – szamana podejrzanego o gwałt na 16 letniej klientce.

Jak potwierdził komisarz Nengah Sukarta z balijskiej Policji w miejscowości Jimabran, przebadanie dziewczynki potwierdziło zgwałcenie przez 68 letniego nauczyciela sztuk mistycznych z rajskiej wyspy.

Niespełna 70 letni czarownik znany jako Pak Mul uczył dziewczynę sztuk mistycznych mających pomóc jej w znalezieniu pracy.

Pak Mul zeznał, iż akt płciowy z dziewczyną, był jednym z warunków koniecznych przyswojeniu nauczanej wiedzy i wejścia w posiadanie wykładanych zdolności para normalnych.

Mimo tak logicznej linii obrony Szaman Pak Mul został aresztowany za gwałt.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*