Pandemia po Indonezyjsku

I właśnie w kontekście tych ostatnich liczb, statystyki nie są już tak „optymistyczne” i łaskawe dla Indonezji, ponieważ śmiertelność wśród wykrytych przypadków, sięga poziomu 9 %, a to niestety plasuje wyspiarską republikę na samym szczycie tak rozumianego zestawienia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Listopad 2019

Na Archipelagu dzieje się co niemiara, co z resztą łatwo sobie wyobrazić, zważywszy na skalę zarówno obszarową jaki demograficzną Indonezji. Nie wszystkie „njusy” z wysp są jednak ważkie i ciekawe dla statystycznego mieszkańca Kraju nad Wisłą, stąd pomysł comiesięcznej przefiltrowanej porcji informacji w pigułce. Więcej »

 

Wiadomości / Indonezja : Przyznano nagrody dla najlepszych filmów indonezyjskich anno domini 2010

 

W poniedziałek wieczorem, galą w stołecznym Central Park zakończył się doroczny Festiwal Filmów Indonezyjskich. Zdecydowanym triumfatorem został romantyczny obraz Benni Setiawan – „3.. , 2… ,1…W Dżakarcie zakończył się w poniedziałek tegoroczny Indonezyjski Festiwal Filmowy. Podobnie jak na całym świecie, również w IndonezjiX Muza” wzbudza wielkie z zainteresowanie i emocje tutejszego świata filmu i nie tylko.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w gmachu Central Park w stołecznej Dżakarcie.

Zdecydowanym zwycięzcą Festiwalu, filmem który „położył konkurencję na łopatki” został obraz w reżyserii Benni Setiawan pod tytułem „3 Hati, 2 Dunia, 1 Cinta” czyli „3 Serca, 2 Światy, 1 Miłość”.

Film zebrał w sumie sześć głównych nagród w tym w najważniejszych i prestiżowych kategoriach.

Poza tą najważniejszą – reżyserską, otrzymał również między innymi laur dla najlepszego aktora pierwszoplanowego, drugoplanowego oraz za najciekawszy scenariusz.

A ten opowiada historię miłości muzułmańskiego chłopca Rosida i katolickiej dziewczyny Deli, których rodzice przeciwni związkowi dążą do rozdzielenia zakochanych.

Fabuła wydawało by się banalna, jednak obraz zasługuje na wyszukanie w sieci i odtworzenie w sobotnie popołudnie.

Dla zachęty wystarczy zerknąć wstecz na zwycięzców z lat poprzednich, wśród których film „Laskar Pelangi” – „Tęczowy Zastęp” dotarł nawet do polskich kin studyjnych i klubów filmowych w których zebrał bardzo przychylne recenzje.

Z innych wyróżnionych filmów polecić można jeszcze „Alangkah Lucunya Negeri Ini” czyli „ Bardzo śmieszny to Kraj

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*