Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Pierwszy Polska Festiwal w Dżakarcie !!!

Już w przyszły poniedziałek w Dżakarcie odbędzie się wiekopomna impreza polonijna. Pierwszy raz w historii, na archipelagu, przez cały tydzień mieszkańcy stolicy Indonezji będą mieć okazję spróbować Polski w pełnym tego słowa znaczeniu. Polska Festival okraszą pokazy polskich filmów. Indonezyjczycy obejrzą następujące obrazy z pod znaku Kino Polska : Dywizjon 303, Bogowie, Planeta Singli, i Kamerdynera. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości / Indonezja : Lotnisko w Dżakarcie 22gim portem lotniczym świata

 

W ogłoszonym we wtorek tegorocznym rankingu przepustowości portów lotniczych na świecie, indonezyjski stołeczny „Soekarno Hatta” zajął 22gie miejsce. dniu wczorajszym na lotnisku międzynarodowym Soekarno Hatta w stolicy Indonezji Dżakarcie, miała miejsce publiczna dyskusja z udziałem dziennikarzy i zarządu spółki Angkasa Pura II.

Firmę zarządzającą największym portem lotniczym w Indonezji reprezentował jej dyrektor Pan Tri Sunoko.

Głównym tematem debaty publicznej był ogłoszony dzień wcześniej raport dotyczący zeszłorocznych danych statystycznych o ruchu pasażerskiego na świecie, oraz ogłoszonej „Setki” najbardziej zapracowanych lotnisk na naszym globie.

Stołeczny międzynarodowy port lotniczy Soekarno Hatta zajął w tym notowaniu 22gie miejsce.

Suma pasażerów przylatujących i odlatujących ze stolicy Republiki Indonezji wyniosła w badanym okresie 37,1 milionów osób.

Jest to tylko o przysłowiowy włos mniej niż w przypadku Singapuru, które obsłużyło w tym samym okresie w porcie lotniczym Changi 37,2 miliona pasażerów.

Zwycięzcą tegorocznego rankingu zostało lotnisko międzynarodowe Harstsfield w Atlancie w Stanach Zjednoczonych Ameryki przez które przewinęło się 88 milionów osób.

Co do SoekarnoHatta, wartym odnotowania jest fakt, iż tegoroczne 37 milionów to o ponad 15% więcej niż w roku ubiegłym.

Wynik tym optymistyczniejszy, że kryzys światowy zakończył się dla wielu wielkich międzynarodowych portów lotniczych saldem zerowym lub nawet ujemnym.

Jak poinformował Tri Sunoko, spółka zarządzająca lotniskiem w Dżakarcie spodziewa się, iż w roku następnym przekroczona zostanie bariera 40 milionów pasażerów.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*