Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Nowy indonezyjski nabytek gdańskiej Lechii.

Trzy dni temu Lechia Gdańsk oficjalnie potwierdziła podpisanie kontraktu z pierwszym w historii indonezyjskim piłkarzem, młodym zawodnikiem z Sumatry, który zagra w polskiej ekstraklasie. Więcej »

Polski koncert muzyki poważnej w stolicy Indonezji

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Java : Om Telolet Om!

om

Indonezyjską Javę ogarnęła trzy miesiące temu dziwna moda polegająca na prowokowaniu przez grupki młodzieży, kierowców autobusów do frywolnego korzystania z klaksonów swoich wielkich pojazdów.

Polega to w zasadzie na bardzo prostym zabiegu. Dzieciaki wypisują na kartkach slogan „Om Telolet Om”, ustawiają się przy ruchliwych drogach i bardzo werbalnie zachęcają mijających kierowców do trąbienia.

Sama nazwa tego ulicznego performance oznacza wszak nic innego jak „Zatrąb Wujku Zatrąb!!”. Moda pojawiła się pod koniec roku 2016 w momencie kiedy pierwsi łowcy klaksonów zaczęli publikować swoje zdobyczy na Youtube Najbardziej popularne filmiki mają nawet po kilka milionów odsłon. Łowcy autobusów okazali się być na tyle przebojowi, iż lekko spam-ując podpinali linki z klaksonami znanym d’j-om a ci odwdzięczyli się kilkoma hitami z sygnałami indonezyjskich klaksonów w tle. I tak uliczne zabawy weszły na salony popkultury. Moda na autobusowe klaksony pobudziła również kreatywność jawajskich kierowców którzy montują w swoich autobusach coraz ciekawsze sygnały.

Piotr Śmieszek.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*