Wiadomości Indonezja / Java : Om Telolet Om!

om

Indonezyjską Javę ogarnęła trzy miesiące temu dziwna moda polegająca na prowokowaniu przez grupki młodzieży, kierowców autobusów do frywolnego korzystania z klaksonów swoich wielkich pojazdów.

Polega to w zasadzie na bardzo prostym zabiegu. Dzieciaki wypisują na kartkach slogan „Om Telolet Om”, ustawiają się przy ruchliwych drogach i bardzo werbalnie zachęcają mijających kierowców do trąbienia.

Sama nazwa tego ulicznego performance oznacza wszak nic innego jak „Zatrąb Wujku Zatrąb!!”. Moda pojawiła się pod koniec roku 2016 w momencie kiedy pierwsi łowcy klaksonów zaczęli publikować swoje zdobyczy na Youtube Najbardziej popularne filmiki mają nawet po kilka milionów odsłon. Łowcy autobusów okazali się być na tyle przebojowi, iż lekko spam-ując podpinali linki z klaksonami znanym d’j-om a ci odwdzięczyli się kilkoma hitami z sygnałami indonezyjskich klaksonów w tle. I tak uliczne zabawy weszły na salony popkultury. Moda na autobusowe klaksony pobudziła również kreatywność jawajskich kierowców którzy montują w swoich autobusach coraz ciekawsze sygnały.

Piotr Śmieszek.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*