Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Wiadomości / Indonezja : 21en nowych partnerów Dyplomatycznych dla Indonezji

Podpisana i zaakceptowana przez Rząd Republiki Indonezji zgoda na nawiązanie stosunków dyplomatycznych z 21ma członkami Wspólnoty ONZ, powoduje iż jeszcze tylko 2 Państwa nie mają na dzień dzisiejszy dwustronnych umów dyplomatycznych z Indonezją.W poniedziałek Rząd Republiki Indonezji oraz Dom Reprezentantów RI wyraziły chęć rozpoczęcia współpracy z nowymi państwami i oznajmiły tym samym otworzenie nowych kanałów dyplomatycznych.

Informacja dotyczy nawiązania stosunków dwustronnych z 21noma nowymi Krajami, z którymi Indonezja nie utrzymywała do tej pory żadnych kontaktów.

Tym samym w dniu dzisiejszym na mapie narodów świata wchodzących w skład Organizacji Narodów Zjednoczonych pozostały już tylko dwa kraje z którymi rząd Susilo Bambanga Yudhoyono nie będzie miał nawiązanych stosunków dyplomatycznych.

Te dwa kraje to azjatycki „sąsiad: Tajwan oraz bliskowschodni Izrael.

Lista nowych partnerów dyplomatycznych Indonezji w stosunkach międzynarodowych przedstawia się z kolei następująco :

Afryka : Bostwana, Niger, Czad i Malawi

Pacyfik : Nauru, Kiribati i Tuvalu

Ameryka Centralna : Belize i Salwador

Karaiby : 5 Państw w tym Haiti i Barbados

Europa : San Marino i Czarnogóra

Azja : Bhutan

Po ogłoszeniu ustaleń Rządu i perspektywie szybkiego utworzenia nowych kanałów dyplomatycznych z wymienionymi członkami Wspólnoty Narodów Zjednoczonych (ONZ), indonezyjski Minister Spraw Zagranicznych, Marty Natalegawa, ustosunkował się również do dwóch ostatnich nie objętych nowymi układami Państw.

Podpisanie umowy i nawiązanie współpracy z Telawiwem, uzależnia rząd RI od uznania przez Państwo Żydowskie suwerenności Palestyny.

Co zaś sie tyczy Tajpei argumentacja jest prosta i sprowadza się do tego, iż po podpisaniu umowy dwustronnej z Chinami w 1990 roku, Indonezja uznaje Pekin jako jedynego reprezentanta Państwa Środka.

Jak jednak zaznaczył minister Marty pomimo, iż nie ma kontaktów dyplomatycznych, istnieje między innymi wymiana handlowa pomiędzy nie ujętymi w umowach dwustronnych Krajami.

Ma się ona szczególnie dobrze na linii RITajwan.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*