Wiadomości z Indonezji : Bali – Wzmocnione siły policyjne na czas Świąt i Nowego Roku.

 

Władze prowincji Bali w trosce o bezpieczeństwo odpoczywających na wyspie turystów znacznie wzmocniły siły prewencji i ochrony na wyspie w przypadającym na koniec roku kalendarzowego – Szczycie Sezonu.Mimo, iż nie było i nie ma żadnych niepokojących sygnałów o ewentualnych, planowanych atakach terrorystycznych, Policja i służby ochrony obiektów na turystycznej wyspie Bali pracują w grudniu pełną parą.

Tylko na okres ostatnich 10-ciu dni roku zaangażowano dodatkowych 8000 Policjantów i Ochroniarzy, a wszystko po to by wzmocnić bezpieczeństwo coraz liczniejszej rzeszy turystów, odwiedzających wyspę w tym okresie.

Jak wynika z informacji podanych do mediów przez przewodniczącego Indonezyjskiego Stowarzyszenia Hotelarzy i Restauratorów, obłożenie w hotelach na Bali w okresie Bożego Narodzenie Nowy Rok jest po raz pierwszy od 8 lat pełne.

To ogromny wzrost o stosunku do roku ubiegłego, kiedy to hotele poszczycić się mogły i tak już niezłą 70% -ową wydajnością.

Jak poinformował podczas treningu antyterrorystycznego szef balijskiej Policji, Generał Komang Udayana dodatkowi stróże pokoju oraz ochroniarze, mają zapewnić wypoczywającym na wyspie turystom poczucie bezpieczeństwa i radości ze spędzanego na niej czasu.

Ma to szczególne znaczenie w świetle dwóch największych „indonezyjskich” aktów terrorystów ostatniej dekady.

Najtragiczniejszy z 2002 roku pozbawił życia ponad 200 osób (głównie obcokrajowców) bawiących się nocnej dyskotece w popularnej miejscowości Kuta.

Kolejny zamach z 2005 roku miał miejsce również na Bali, tym razem w Jimbaran oraz ponownie w Kuta .

Ten akt terroru pochłonął 26 ofiar śmiertelnych, raniąc jednocześnie ponad 100 turystów.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*