Wiadomości Indonezja / Teheran – Dżakarta : Azjatyckie eliminacje FIFA CUP 2014 rozpoczęte.

  

W weekend rozpoczęto rywalizacje w Grupie E strefy azjatyckiej w której występuje drużyna Indonezji. Niestety „Czerwono Biali” polegli w Teheranie.Nie ma chyba na ziemi kraju który nie kocha piłki nożnej i nie kibicuje swojej drużynie narodowej. Nie inaczej jest w Indonezji, która przystąpiła dwa dni temu do walki w kolejnych azjatyckich eliminacjach.

Polacy żyją Euro 2012 a w Indonezji zaczyna się właśnie batalia o zaszczytne miejsce wśród grona uczestników Mistrzostw Świata 2014.

Indonezja jeszcze nigdy nie doświadczyła smaku gry w Pucharze Świata FIFA więc apetyty na archipelagu są wielkie i nie mniejsze nadzieje.

Grająca w grupie eliminacyjnej E strefy azjatyckiej Indonezja spotkała się wczoraj z Iranem na gorącym Azadi Stadium w Teheranie.

Niestety „Czerwono Biali” ulegli Persom 3:0 !

Trener indonezyjskiej kadry Wim Rijsbergen nie załamuje jednak rąk, gdyż do następnej fazy eliminacji przechodzą dwie drużyny pośród których chciałby widzieć właśnie Iran i Indonezję.

Irańska drużyna niesiona była dodatkową siłą tysięcy kibiców, gdyż tamtejsza Federacja Piłki Nożnej wprowadziła darmowe bilety na mecze eliminacyjne swojej kadry.

Z takiego faktu oraz dodatkowo z gry swoich podopiecznych zadowolony był irański doświadczony trener Carlos Queiroz, były asystent Sir Fergusona w Manchster United.

Ze swojej strony będziemy kibicować Indonezji by razem z Iranem pokonała Katar oraz Bahrajn i osiągnęła kolejny szczebel w drodze do Mundialu w Brazylii.

 


 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*