Wiadomości Indonezja / Sulawesi – Bone : Zatonął prom pasażerski.

 

W minionym tygodniu na dno poszedł prom obsługujący ruch pasażerski w okolicy miejscowości Bone na południu Celebesu (Sulawesi).Mudik czyli monstrualnie zwiększony ruch około świąteczny na indonezyjskim lądzie w powietrzu i na wodzie miał niestety jak co roku swoje tragiczne odsłony.

W ubiegłym tygodniu zatonął prom Windu Karsa płynący na wyspę Lambasina w okolicy południowych rubieży Celebesu (Sulawesi).

Prom zatonął siedem mil od wyjścia z portu Bajoe w okolicy miejscowości Bone.

Służby ratownicze uratowały już co prawda 93 osoby, jednak wyłowiono również ciała 12tu ofiar zatonięcia jednostki, których tożsamości do tej pory nie udało się ustalić.

Wiąże się to miedzy innymi z faktem, iż w okolicy świat Idul Fitri po archipelagu przemieszczają się miliony osób incydentalnie tylko pojawiających się na danym terenie w związku z odwiedzaniem swoich bliskich.

Niestety wciąż poszukuje się 24 osób na uratowanie których szanse są już teoretycznie niewielkie. Pozostaje jedynie nadzieja, iż same one wcześniej przedostały się na ląd i do tej pory nie zgłosiły tego faktu służbom ratunkowym.

 


 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*