Wiadomości Indonezja / Sumatra – Padang – Jezioro Singkarak : Gubernator Sumatry zachodniej stawia na turystyczną promocję swojego regionu.

 

W sumatrzańskim Padang odbyła się konferencja na której poinformowano o misji budowy nowej ikony turystycznej w regionie. Postawiono na jezioro Singkarak.Gubernator Sumatry Zachodniej oznajmił, iż władze prowincji zamierzają postawić na rozwój szeroko rozumianej turystyki. Jej dźwignią i lokomotywą ma się stać popularne jezioro kalderowe Singkarak, położone malowniczo w górach Barisan.

Zdaniem gubernatora to spore (130 km/2 ) i do tego głębokie (160 m) jezioro posiada wszelkie atrybutu niezbędne wymarzonej atrakcji turystycznej. Już obecnie jezioro „używane jest” przy organizacji krajowych i międzynarodowych imprez sportowych, co miało między innymi miejsce podczas zakończonych niedawno Igrzysk krajów Azji Południowo Wschodniej.

Ta udana pod każdym względem impreza wywołała temat jeziora do tablicy czego następstwem wspominana konferencja w Padang. Władze prowincji nie chcąc zaprzepaścić fali wznoszące na jakiej znalazł się po Igrzyskach ASEAN cały region, chcą wykorzystać zdobyty potencjał dla lepszej przyszłość prowincji.

 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*