Wiadomości Indonezja / Sumatra – Jawa – Bali : Inwazja gąsienic włochatych na Archipelagu.

 

Miliony gąsienic włochatych zaatakowały trzy indonezyjskie wyspy. Małe włochate larwy dają się we znaki ludziom oraz roślinom, które spotykają na swojej drodze. Oficjalnie mówi się już o stanie klęski gąsienicowej.Indonezję nawiedziła niespotykana dotąd plaga i klęska naturalna. Trzy z pośród głównych wysp archipelagu : Jawa, Sumatra a ostatnio także część Bali zmagają się z inwazją gąsienic włochatych.

Temat być może brzmi mało poważnie ale mało poważny (szczególnie dla zaatakowanych terenów) nie jest, gdyż robaków są miliony co stanowi poważnie utrudnienie życia mieszkańców oraz zagrożenie dla drzew owocowych.

Główna ofiara inwazji włochatych robaków to „wchodzące właśnie w sezon” mangowce. W tej chwili szacuje się że zniszczonych zostało już kilkanaście tysięcy drzew.

Za taki stan rzeczy obwinia się pogodę (deszcze) która nie trzyma się w tym roku utartego kalendarza.

Są jednak i inne głosy jak chociażby hipoteza seniora Partii Demokratycznej Indonezji Alego Murzaki, który stwierdził publicznie iż plaga gąsienic jest ewidentnym ostrzeżeniem od Boga.

Zdaniem polityka zarówno rządzący jak i rządzeni w Indonezji, powinni bardziej skupić się na działaniu dla dobra kraju gdyż w przeciwnym wypadku za tym ostrzeżeniem będą szły kolejne.

Polityk nikogo jednak nie zaszokował swoją „specyficzną” teorią, ponieważ już w przeszłości zasłynął z innych kontrowersyjnych wystąpień.

W obliczu zeszłorocznego tsunami na wyspach Mentawai stwierdził, iż to normalne że w okolicy plaży zdarzają się tsunami.

Tym zaś którzy boją się fal i tsunami zaproponował po prostu osiedlanie się w innych miejscach.

Jak widać świat polityki wszędzie ma swoich mistrzów ciętej riposty czy kreatorów dziwnych teorii dziejowych.

 


 

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*