Wiadomości Indonezja / Dżakarta – Mogadiszu : Co dalej z 20 indonezyjskimi marynarzami?

 

Somalijscy piraci przetrzymują od miesiąca załadowany niklem statek indonezyjski z 2o marynarzami na pokładzie. Statek porwano na morzu Arabskim w pobliżu Somalii. Cena jakiej żądają piraci wzrosła do 3 milionów dolarów.Polskie media podały wczoraj informację, iż porwany u wybrzeży Somalii w styczniu bieżącego roku, holenderski statek handlowy z Polakiem na pokładzie został uwolniony. Koniec koszmaru oznacza zawsze radość dla rodzin uwolnionych zakładników i armatora przetrzymywanego statku.

Niestety Somalijscy piraci bandyci nie zasypują przysłowiowych gruszek w popiele i każda jedna tragedia przeplata się w czasie z innymi.

Prawie codziennie świat obiegają informacje o kolejnych porwaniach na wodach terytorialnych tego najbardziej niebezpiecznego państwa na czarnym lądzie.

Indonezyjczycy w odróżnieniu do rodziny polskiego marynarza wciąż są pełni troski i strachu o los jednostki płynącej do Holandii, która od miesiąca jest przetrzymywana na morzu Arabskim.

Temperatura wokół porwanego statku sięga zenitu ponieważ wypełnia się właśnie czas ultimatum jakie postawili armatorowi przestępcy.

Dodatkowo sprawa stała się nagłośniona po tym jak pozwolono kapitanowi załogi na kontakt telefoniczny z przedstawicielami mediów w Indonezji.

Sprawy zaszły nawet tak daleko, iż ambasador Somalii w Dżakarcie udzielił Indonezyjczykom formalnego pozwolenia na przeprowadzenie ewentualnej akcji odbicia zakładników z rąk porywaczy.

Jak jednak wynika z szumu medialnego wokół sprawy Dżakarta nie rozważa rozwiązania siłowego i zamierza negocjować pokojowe rozwiązanie problemu z Somalijczykami.

W dniu dzisiejszym w stolicy Indonezji odbył się pokojowy protest przed ambasadą Somalii. Demonstranci domagali się podjęcia zdecydowanych kroków w celu niezwłocznego uwolnienia 20 indonezyjskich marynarzy z rąk piratów.

 


 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*