Wiadomości Indonezja / Sumatra – Aceh : Indonezyjski Szariat czyli z nowym rokiem nowym krokiem!

Nowy rok jak sama nazwa wskazuje niesie ze sobą nowe, choć to nowe nie zawsze znaczyć musi lepsze. Kontrowersyjny przepis obowiązujący od wczoraj wprowadziła gmina Lhokseumawe z prowincji Aceh na Sumatrze. Ta jedyna stosująca prawo koraniczne szariat prowincja coraz bardziej uszczupla prawa kobiet oraz ich szeroko rozumiana wolność.

Od wczoraj kobiety nie mogą jeździć jako pasażerki motorowerów, siedząc na siodełku „okrakiem”. Dozwolona dzisiaj forma podróżowania to „Said bokiem” z nogami zwisającymi z jednej strony. Administracja gminy twierdzi, iż za takim rozwiązaniem opowiedzieli się islamscy duchowni oraz (sic) same zainteresowane!!

Podobno ich krucha konstrukcja i naturalna, wrodzona niewinność predysponuje je właśnie do jazdy bokiem. Władze miejskie uważają również, iż do takiej jazdy spódnice nadają się znacznie lepiej od spodni, co może i jest niewątpliwie zapowiedzią, rychłego zakazu noszenia spodni we wspomnianej gminie. Tylko czekać jak następne rozporządzenia zabronią kobietom prowadzić motorowerów i samochodów jak to ma miejsce w hołubionej przez jednych i ganionej przez innych Arabii Saudyjskiej.

dfgfgf

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*