Wiadomości Indonezja / Semarang – Rawapening : Wołanie o pomoc dla Rawapening.

 

 Czy apele ekologów uratują jezioro Rawapening i przywrócą mu turystyczny blask? Jakkolwiek nie potoczy się najbliższa historia na efekty nie trzeba będzie długo czekać.Położone w okolicy miasta Semarang i w przepięknej górzystej scenerii centrum Jawy jezioro Rawapening od dawna znane jest ze swoich walorów turystycznych.

Jednak mimo tego to popularne wśród turystów, miłośników sportów wodnych oraz wędkarzy miejsce ulega powolnej degradacji na skutek procesu zamulania i zarastania dzikim hiacyntem wodnym, który z miesiąca na miesiąc zmniejsza „powierzchnię użytkową” akwenu.

Za brak działań w kierunku zmiany takiego stanu rzeczy wielokrotnie już krytykowano lokalne władze samorządowe, które niewiele sobie robią ze złej kondycji Rawapening.

Miłośnicy jeziora i ekolodzy z pobliskiego Semarang wciąż jednak mają nadzieję, iż akwen wraz wpływającą do niego rzeką Tuntang uda się przywrócić do dawnej świetności a sam rejon jeziora zyska miano centrum turystycznego.

Zajmujące prawie 3 tysiące hektarów jezioro wpisane między szczyty góry Merbabu, Telomoyo i Ungaran z pewnością na taki scenariusz zasługuje.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*