Wiadomości Indonezja / Pakistan – Dżakarta : Umar Patek jest już w Dżakarcie.

 

Wróg publiczny nr.1 Republiki, groźny terrorysta islamski odpowiedzialny za śmierć setek niewinnych osób został wczoraj przetransportowany z Pakistanu do Indonezji.W minioną środę dopełniła się po dziewięciu latach historia zamachu bombowego na dyskoteki w turystycznej miejscowości Kuta na Bali w 2002 roku. Chciało by się rzec, iż sprawiedliwości stało się zadość choć niestety i tak nikt nie wróci życia 202 osobom, które poniosły śmierć feralnego wieczoru.

Na archipelag „wrócił” przetransportowany Pakistanu terrorysta nr 1 Republiki Indonezji – Umar Patek.

Patek wcześniej oficjalnie przyznał się iż własnoręcznie konstruował bomby podkładane pod kościoły podczas krwawych terrorystycznych zamachach Bożonarodzeniowych w 2000 jak tez przed wspomnianymi zamachami na Bali dwa lata później.

Terrorysta zdając sobie sprawę, iż indonezyjskie jednostki antyterrorystyczne są na jego tropie schronił się na filipińskiej wyspie Jolo gdzie czynnie wspierał stosujących terror separatystów islamskich. Następnie przeniósł się do Pakistanu gdzie pod zmienionym nazwiskiem wpadł w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Zdemaskowany jako „mózg zamachów z Bali” trafił wczoraj do Indonezji. Został osadzony w kwaterze policyjnej w Kelapa Dua w stolicy kraju Dżakarcie.

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*